Помогите пожалуйста)Find the pairs of antonyms in the left and right columns:collectivism   idealism materialism   leftism rightism         individualism atheism         realism abstractivism capitalism communism   religio...

Помогите пожалуйста) Find the pairs of antonyms in the left and right columns: collectivism   idealism  materialism   leftism  rightism         individualism  atheism         realism  abstractivism capitalism  communism   religionism  conservatism barbarism  humanism     progressivism  revolutionism evolutionism
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
materialism - idealism collectivism - individualism atheism - religionism conservatism - progressivism revolutionism - evolutionism abstractivism- realism rightism - leftism communism - capitalism humanism - barbarism