ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!КАК ЧИТАЕТСЯ ТЕКСТ!!!!! Dave: Hi Tim. What's up? Tim: Oh, hi Dave! What are you doing here? Dave: Oh, I've joined the Eco-helpers club. Tim: Oh yeah, I've heard about that. Sally collects rubbish for recy...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!КАК ЧИТАЕТСЯ ТЕКСТ!!!!! Dave: Hi Tim. What's up? Tim: Oh, hi Dave! What are you doing here? Dave: Oh, I've joined the Eco-helpers club. Tim: Oh yeah, I've heard about that. Sally collects rubbish for recycling in the park every Saturday morning, doesn't she? Dave: That's right. She's been doing that for a month. I've been building nesting boxes. Tim: Nesting boxes? Dave: Well, there aren't many trees left in the city for birds to build their nests. If we don't help them, they will have to leave the city. Tim: That's interesting. What else have you been doing? Dave: We've been planting trees and cleaning out ponds for a week now that the weather's good. Tim: Your club sounds wonderful. I could join as well, couldn't I? Dave: Of course you could. We really need volunteers, but you have to see Miss Jackson first. She'll tell you what to do. Tim: Sounds great! I'll join first thing Monday morning.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Привет Тим что случилось? О привет Дейв что ты делаешь тут? Я вступил в клуб помощников экологии О я слышал об этом , Салли собирает в парке мусор для переработки каждое утро субботы Это правда она делает это уже месяц,а я.строю скворечники Скворечники? Сейчас в городе нет деревьев чтобы они строили гнезда и я помогаю им,чтобы они не улетели из города Это интересно,а что ещё вы делаете? Мы садим деревья и различные растения и очищаем природу на этой неделе Твой клуб звучит чудесно,могу ли я вступить в него? Конечно можешь,нам нужны добровольцы,но сначала тебе надо увидеть мисс Джексон она скажет что делать Звучит великолепно!я первым делом вступлю в клуб в утро понедельника