Помогите пожалуйстаMatch the words from A and B to make phrases. Use the phrases to complete the sentences below. A      head, rent, meet, lose, have B    demands, fun, an apart...

Помогите пожалуйста Match the words from A and B to make phrases. Use the phrases to complete the sentences below. A      head, rent, meet, lose, have B    demands, fun, an apartment, a company, money 1. The person who ____________ usually has the title of CEO. 2. Companies sometimes __________ when the economic situation is bad. 3. More and more people wanted to buy the new snack food. The company had to increase production to ___________. 4. When Patrick left from home to start work, he had to __________. 5. Running your own business is hard work, but you can __________ to.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Поиска слов от A и B, чтобы сделать фразы. Использовать фразы для завершения предложений ниже. Голову, арендовать, познакомиться, потерять, B требует, весело, квартиру, фирму, деньги 1. Человек, который____________, как правило, имеет звание директора. 2. Иногда компании__________, когда экономическая ситуация плохая. 3. Все больше и больше людей хотели купить новую закуску. Компании пришлось увеличить производство до ___________. 4. Когда Патрик слева от дома, чтобы начать работу, он должен был __________. 5. Ведение собственного бизнеса-это тяжелый труд, но вы можете__________.