Помогите пожалуйста!!!Напишите по английски: 1876 год-, 1998 год- ,2003 год- , 21 мая- , 13 апреля- ,                 15 апреля- , 3 января- , 2 марта- , 1 октября- , 9 февраля- .Заранее спасибо!!!

Помогите пожалуйста!!! Напишите по английски: 1876 год-, 1998 год- ,2003 год- , 21 мая- , 13 апреля- ,                 15 апреля- , 3 января- , 2 марта- , 1 октября- , 9 февраля- . Заранее спасибо!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Eighteen seventy-sixth year , one thousand nine hundred ninety-eighth year, the third year two thousand
Гость
1876 год- Eighteen seventy-six 1998 год- Nineteen ninety-eight 2003 год – two thousand and three The twenty-first of May, The thirteenth of April, the fifteenth of April , the third of January, the second of March, the first of October , the ninth of February .