Помогите пожалуйста!!!!Нужно предложение написать в Present Simpl (- + ?) Past simpl( - + ?) Future Simple (- + ?) I know evorything aroud csts.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pr.Simple: 1. I know everything about cats.(+) 2. I don't know everything about cats. (-) 3. Do you know everything about cats?(?) Future Simple: Pr.Simple: 1. I will know everything about cats.(+) 2. I won't know everything about cats. (-) 3. Will you know everything about cats?(?) Past Simple: 1. I knew everything about cats.(+) 2. I didn't know everything about cats. (-) 3. Did you know everything about cats?(?)