Помогите пожалуйсто сочинить четворостишье про школу (англ.яз.)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Our school is very clean and light. It has two floors and two departments – for elementary and for primary school. There are 20 spacious classrooms, a large assembly hall, a large canteen with tall windows, home economics classroom for girls and workshops for boys, and a beautiful Music and Arts classroom.