Помогите пожлуйста по английскому 5 заданий нужно расписать подробно в каждом задании даю 100 прошу пмогите

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
gets goes have watch, talk 5 Does Pete go to school on Saturday? (satErday - неверно) задание 1 1 I am ten 2 is 3 has 4 have задание 2 My grandmother's umbrella My son's questions These women's handbags The workers' club задание 3 These are dogs. Those are my sisters. These children are my sons. We have good flats.