Помогите пож.Представьте ,что вы рассказываете Энн,Дейву,Кейт или Дэну о своём городе/селе/крае l live in... lt is... There is... lt is... There are... They are... l like...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I live in...пишешь сюда свой город  It is very beautiful country There is huge sport gum it is very huge build in my country there are a lot of monument there are a lot of flowers I like my country