Помогите правильно составить предложения по картинке. Образец на второй картинке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My name's Bob(любое имя). I've got a mum and a dad. I can swim. I like pizza and juice. My name's Chatterbox. I've  got a mum and a dad, I can fly. I like apples. My name's Spot. I haven't got a mum and a dad. I can run. I like meat and sausages. My name's Pussy. I've got a mum and a dad. I can climb. I like fish and milk.