Помогите придумать 10 предложений о том, что я делаю сейчас на английском. Например: I'm ride a bike. Пожалуйста, помогите(

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm read inglish book,Im write the lesson, I'm do summer home work, I'm talk with my friend, I'm go to the class, I'm say question for my teacher,I'm sit to desk, I'm answer the question, I'm drink water, I'm lessen teacher