Помогите прокомментировать, а не перевести: 1.Political organizations for young people should not exist at all
Помогите прокомментировать, а не перевести:
1.Political organizations for young people should not exist at allbecause children are not experienced enough to foresee the results of their activities.
2.There are very few youth organizations in Russia at the moment and they are mostly adult-led political organizations.
3.Some youth cultures can be dangerous for their participants.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Political организации для молодых людей, не должны существовать вообще, потому что дети не достаточно опыта, чтобы предвидеть результаты своей деятельности.2.There очень мало молодежных организаций в России на данный момент, и они в основном для взрослых под руководством политических организаций.3.Some молодежные культуры могут быть опасны для их участников.