Помогите прошу с тестом по английскому,по модулю 1!!

Гость
1) С  2) A 3)D 4) A 5) B 6) D 7) B 8) B 9) A 10) C 2--- 1) plays 2) are you thinking 3) smells 4) are staying 5) lives 6) do you understand 7) contains 8)are having 9) is smelling 10) writes 3--- When does John usually get up? What is Marry doing now?