Помогите прошу!!! В косвенную речь перевести Questions "Where is my umbrella?" she asked.→ She asked.................... " When will we meet again?" she asked me.→ She asked me........................ "Are you crazy?" she aske...

Помогите прошу!!! В косвенную речь перевести Questions "Where is my umbrella?" she asked.→ She asked.................... " When will we meet again?" she asked me.→ She asked me........................ "Are you crazy?" she asked him.→ She asked him.................... "Where did they live?" he asked.→ He wanted to know.................... "Will you be at the party?" he asked her.→ He asked her.................. "Can you meet me at the station?" she asked me.→ She asked me..................... "Who knows the answer?" the teacher asked.→ The teacher wanted to know..................... "Why don't you help me?" she asked him.→ She wanted to know....................... "Did you see that car?" he asked me.→ He asked me...................... "Have you tidied up your room?" the mother asked the twins.→ The mother asked the twins........................ She said, "I am reading."→ She said that................... They said, "We are busy."→ They said that......................... He said, "I know a better restaurant."→ He said that.......................... She said, "I woke up early."→ She said that....................... He said, "I will ring her."→ He said that............................. They said, "We have just arrived."→ They said that.......................... He said, "I will clean the car."→ He said that...................... She said, "I did not say that."→ She said that......................... She said, "I don't know where my shoes are."→ She said that..................... He said: "I won't tell anyone."→ He said that......................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вопросов«Где мой зонтик?» - спросила она.«Когда мы снова встретимся?» Она спросила меня. → Она спросила меня ........................"Ты сумасшедший?" - спросила она его."Где они жили?" - спросил он. → Он хотел знать ...«Ты будешь на вечеринке?» - спросил он. → Он спросил ее ..................«Вы можете встретиться со мной на станции?» Она спросила меня. → Она спросила меня .....................«Кто знает ответ?» - спросил учитель. Учитель хотел узнать ...«Почему ты не хочешь мне помочь?» Спросила она. → Она хотела знать .......................«Вы видели эту машину?» Он спросил меня. → Он спросил меня ......................«Ты прибрал свою комнату?» - спросила мать близнецов. Мать спросила близнецов. Она сказала: «Я читаю». Она сказала, что ...Они сказали: «Мы заняты». Они сказали, что .........................Он сказал: «Я знаю лучший ресторан». Он сказал, что ..........................Она сказала: «Я проснулась рано». Она сказала, что .......................Он сказал: «Я ей позвоню». Он сказал, что .............................Они сказали: «Мы только что прибыли». Они сказали, что ..........................Он сказал: «Я почищу машину». Он сказал, что ......................Она сказала: «Я этого не говорила». Она сказала, что .........................Она сказала: «Я не знаю, где мои ботинки». Она сказала, что .....................Он сказал: «Я никому не скажу». Он сказал, что ......................