Помогите просклонять на белорусском языке восемдзесят два сталы дзевятсот семдзесят пяць шэсцьсот сорак тры

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
н.с. восемдзесят два сталы р.с. восемдзесят два сталы д.в. васьмюдзесяццю дзвум сталам в.с. восемдзесят два сталы т.с. васьмюдзесяццю дзвума сталамi м.с. васьмiдзесяцi дзвух сталах н.с. дзевяцьсот семдзесят пяць р.с. дзевяцьсот семдзесят пяць д.с. дзевяцiстам сямiдзесяцi пяцi в.с. дзевяцьсот семдзесят пяць т.с. дзевяццюстамi сямюдзесяццю пяццю м.с. дзевяцiста сямiдзесяцi пяцi н.с. шэсцьсот сорак тры р.с.  шэсцьсот сорак тры д.с. шэсцюстам сарака тром в.с.  шэсцьсот сорак тры т.с. шэсцюстамi сарака трыма м.с. шэсцюстах сарака трох