Помогите пж Вставь пропущеные слова слова которые нужно вставить has,do,does,will 1)Wher_______ Tiny live next summer? 2)What_______ you like to eat for breakfast? 3)She_____ got a new poster. 4)When______Ann get up every day?...

Помогите пж Вставь пропущеные слова слова которые нужно вставить has,do,does,will 1)Wher_______ Tiny live next summer? 2)What_______ you like to eat for breakfast? 3)She_____ got a new poster. 4)When______Ann get up every day? 5)________you go to school every day? 6)I_________ send a nice postcard to my friend tomarrow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Where WILL Tiny live next summer? 2. What DO you like to eat for breakfast? 3. She HAS got a new poster. 4. When DOES Ann get up every day? 5. DO you go to school every day? 6. I WILL send a nice postcard to my friend tomorrow.
Гость
1.will 2.do 3.has 4.does 5.do 6.will