Помогите пжл.раскройте скобки употребляя глаголы в present simple или future simple (все предложения относятса к будущему)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
spill do not do will have break will have will not speak  apologizes will introduce  meet will go comes comes comes will you go will not will stay  help will come finish come will speak  see ask will be i am will make make will laugh  laugh will be i am will cry