Помогите! Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Simple. 1. They often (not come) here. 2. I (not play) football. 3. He (speak) to us every morning. 4 It (rain) every week. Вот учительница дала образец: He often (wri...

Помогите! Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Simple. 1. They often (not come) here. 2. I (not play) football. 3. He (speak) to us every morning. 4 It (rain) every week. Вот учительница дала образец: He often (write) to us. He often writes to us.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.they dont  often come  here 2.I  dont play football 3.he speaks to us every morning 4.it rains every week