Помогите решить Our English 7 класс биркун ex 1 p 42 (A). Нужно соединить еду со странами, где она популярна. 1 Africa------------- a corn rice other grains 2 Britania----------- b fish onions garlic 3 China---------------c...

Помогите решить Our English 7 класс биркун ex 1 p 42 (A). Нужно соединить еду со странами, где она популярна. 1 Africa------------- a corn rice other grains 2 Britania----------- b fish onions garlic 3 China---------------c rice curry 4 Italy-----------------d rice, spicy fried foods with noodles 5 France-------------e rice, vegetables, raw or cooked fish 6 Germany----------f roast beef, yorkshire pudding 7 India----------------g sauces 8 Japan--------------h saussges potatoes cabbage beer 9 Spain---------------i spagetti macaroni sauces
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Africa          -           a corn rice other grains 2 Britania       -           f roast beef, Yorkshire pudding 3 China          -           d rice, spicy fried foods with noodles  4 Italy             -           i spaghetti macaroni sauces 5 France         -           g sauces 6 Germany    -           h sausages potatoes cabbage beer 7 India            -           c rice curry 8 Japan          -           e rice, vegetables, raw or cooked fish 9 Spain           -           b fish onions garlic