Помогите решить!! Пожалуйста!!! Вопросы ( не совсем :-! )1. That's young! Who taught you to play so well?______(Вставить букву)2.That's lucky! How often do you practise together?______3.Wow! That's a lot! Do you ...

Помогите решить!! Пожалуйста!!! Вопросы ( не совсем :-! ) 1. That's young! Who taught you to play so well? ______(Вставить букву) 2.That's lucky! How often do you practise together? ______ 3.Wow! That's a lot! Do you prefer playing on grass? ______ 4.Does it? I didn't know that. Do you like winning? Is that important? ______ 5.So do I!But I only play table tennis. ______ 6.Yes, it is! Ответы A. Three times a week, sometimes four. B. No, only once. I've never enjoyed it. C. Of course it is. I hate losing! D. Why not? It isn't far from here. E. I was about six, I think. F. Well, that's a lot of fun to, isn't it! G. Yes, I do, because the ball bounces better. H. My dad. He's a brilliant coach and player.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Н 2. А 3. G 4. C 5. F