Помогите решить срочно. Ребят вставьте свои примеры в пропущенные предложения.What we do together in my family.My family and I really enjov __________________________________In the evenings we often ____________________________...
Помогите решить срочно. Ребят вставьте свои примеры в пропущенные предложения.
What we do together in my family.My family and I really enjov __________________________________In the evenings we often _______________________________________Sometimes we ___________________________________At weekends we ___________________________________________Best of all I love it when we ___________________
Ответ(ы) на вопрос:
1) going to the cinema on Sundays.
2) watch our favorite programs.
3) visit the exhibition.
4) love to walk together.
5) go on a long journey.