Помогите решить задачу:Визначити масову частку карбонату кальцію в вапняку, якщо при сплавлені 30 кг цього вапняку з піском отримали 29 кг силікату кальцію.
Помогите решить задачу:
Визначити масову частку карбонату кальцію в вапняку, якщо при сплавлені 30 кг цього вапняку з піском отримали 29 кг силікату кальцію.
Ответ(ы) на вопрос:
[latex]CaCO_3 + SiO_2 = CaSiO_3 + CO_2[/latex]
[latex]v = \frac{m}{M} [/latex]
v(CaSiO₃) = 29 * 10³ : 116 = 2,5 * 10² моль
v(CaCO₃) = v(CaSiO₃) = 2,5 * 10² моль
[latex]m = v * M[/latex]
m(CaCO₃) = 2,5 * 10² * 100 = 25 кг
[latex]W = \frac{m(CaCO_3)}{m(CaCO_3)_{tex.}} [/latex] * 100% = [latex] \frac{25}{30} [/latex] * 100% = 83,3%
Не нашли ответ?
Похожие вопросы