Помогите с английским!!! make nouns from the adjectives proud different clever delighted intelligentbrave excited

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
pride difference cleverness delight intelligence braveness excitement
Гость
proud - pride different - difference clever - mind; brains delighted - delight intelligent - intelligence brave - bravery excited – excitement