Помогите с английским очень нужно! Нужны полные (развёрнутые) ответы 1. Do you have a big or a small family? (Желательно со small) 2. What time do you usually get up? (Типо потом чистишь зубы, зарядку) 3. What is your favourite...

Помогите с английским очень нужно! Нужны полные (развёрнутые) ответы 1. Do you have a big or a small family? (Желательно со small) 2. What time do you usually get up? (Типо потом чистишь зубы, зарядку) 3. What is your favourite day of the week and why?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have big family. I have:mother, father, brother (или sister). I get up at 7:00. In the morning i brush my teeth, then i have breakfast, and then i go to school. My favorite day on a wekk is Sunday, because i don't go to school. That's all)