Помогите с Английским поставите глаголы в правильную форму и подпишите время если можно на английском!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 The work was finished yesterday (past simple passive) 2. Many new houses is built this year (present simple passive) 3. All the hard work is done (present simple passive) 4 The book was written by ...(past simple passive) 5. He is frightened (present simple passive) 6. The wind is blown of... (( present simple passive) 7. We haven't been invited (present perfect passive) 8. The washing machine was repaired... (past simple passive) 9. It was damaged last week, and it hasn't repaired yet (past simple/past perfect passive) 10. This house was built... (past simple passive) 11. Three people were token... (past simple passive) 12. It was made... (past simple passive). 13. The office was cleaned ... (past simple passive) 14. It is repaired (present simple passive)