Помогите с английским языком пожалуйста!!!! буду благодарен!!!!) номер 6!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Is your mum working? 2.Are you writing in English? 3.Are your classmates studying grammar? 4.Are your friends playing? 5.Are you listening to music? 6.Is your teacher writing? 1.Yes,she is /No,she isn't 2.Yes,I am /No ,I am not 3.Yes,they are /No,they aren't 4Yes,they are/No ,they aren't 5.Yes,I am /No,I am not 6.Yes ,she is /No,she isn't