Помогите с английском языком пожалуйста! Надо придумать 10 предложений с этими словами age weight young tall slim gray long straight hair short fat
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)My age is 12 2)My weight is 40 3)I am young 4)My brother is tall 5)I am slim 6)My cat is gray 7)My sister has long hair 8)My mother has straight hair 9)I have short shorts 10)My cat is fat