Помогите с заданием, пожалуйста. Слова, которые можно использовать: have a car, be lonely, watch it, can speak French, ask for an autograph, be older 1. I would give yoy a lift, if I had a car.( пример) 2. If there was a good...

Помогите с заданием, пожалуйста. Слова, которые можно использовать: have a car, be lonely, watch it, can speak French, ask for an autograph, be older 1. I would give yoy a lift, if I had a car.( пример) 2. If there was a good film on tonight, I ...... . 3. I would talk to your French cousin If ....... . 4. If I ...... , I wouldn't go to school. 5. If I met a famous person, I ...... . 6. I ........ If I didn't have a friend.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. watch it 3. can speak french 4. be older 5. ask for an autograph 6.be lonely