Помогите сделать английский)))) You *** nice. He *** five. They *** brothers. We *** sisters. They *** seven. She

Помогите сделать английский)))) You *** nice. He *** five. They *** brothers. We *** sisters. They *** seven. She*** my mothers.
Гость
Are is are are are She is my mother