Помогите сделать. Даю 20 баллов! Напишите по-английски. 1. Я не прыгал. 2. Он не работал. 3. Ей не понравилась эта кукла. 4. Им не понравилась та книга. 5. Мне не понравились эти игрушки.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I didn`t jump2.He didn`t work3.She didn`t like this doll.4.They didn`t like that book5.I didn`t like these toys.
Гость
1. I did not jump. 2. It has not worked. 3. She did not like the doll. 4. They did not like the book. 5. I did not ike theese toys.