Помогите сделать литературный перевод!!! Срочно !!!So many countries all over the world,So many people life tales told!Different cities, languages, poems,Amazing, tradations, legends, stories.We travel East, we trabel WestTo kn...

Помогите сделать литературный перевод!!! Срочно !!! So many countries all over the world, So many people life tales told! Different cities, languages, poems, Amazing, tradations, legends, stories. We travel East, we trabel West To know so much is best, If South is warm, North is cold, We start our trip and off we go!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Так многие страны во всем мире, Так много людей жизненные сказки, рассказанные! Разные города, языки, стихи, Удивительные, нравы, легенды, рассказы. Мы путешествуем Восток, мы путешествуем Запад Чтобы узнать столько всего, Если Южная теплая, Северная холодная, Мы начинаем нашу поездку и пошло-поехало!