Помогите сделать переводA: Hello, can i help you?B: Oh, yes, please. My children want to join Playtime. What do you do every day?A: Well, on Mondays we make toys.B: What do you do on Tuesdays?A: On Tuesdays we play games.B: Do ...

Помогите сделать перевод A: Hello, can i help you? B: Oh, yes, please. My children want to join Playtime. What do you do every day? A: Well, on Mondays we make toys. B: What do you do on Tuesdays? A: On Tuesdays we play games. B: Do you read stories on Fridays? A: No, we sing song on Fridays. We read stories on Wednesdays. B: I see. Watch cartoons on Thursday? A: Yes, we do. B: Oh, good. My children love cartoons! заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А: Привет, могу ли я вам помочь? В: Ох,конечно, пожалуйста. Мои дети хотят присоединится к игре. Что вы делаете ежедневно/каждый день? А: В понедельник мы делаем игрушки. В: Что вы делаете по вторникам? А: По вторникам мы играем в игры. В: читаете ли вы истории по пятницам? А: нет, мы поем песни по пятницам. Мы читаем истории по средам. В: Я понял. Смотрите ли мультики по четвергам? А: Да, смотрим. В: Ох, это хорошо. Мои дети любят мультики.