Помогите сделать пожайлуста английский буду очень благодарна.Look at the pictures. Ask and answer questions. Use the phrases. * try on shoes * do their homebook * have lunch * surf * wear scarves 1. Tom and John / wear ...

Помогите сделать пожайлуста английский буду очень благодарна.Look at the pictures. Ask and answer questions. Use the phrases. * try on shoes * do their homebook * have lunch * surf * wear scarves 1. Tom and John / wear ties? Are Tom and John wearing ties? No! They aren"t wearing ties. They are wearing scarves. 2. Sally and Helen / listen to music? 3. Peter / try on a sweatshirt? 4. Anna / swim? 5. The girls / look for a present?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пасматри на рисунки. Спроси и ответь на вопросы. Используй фразы попытайся на ботинках , зделай их домашнию работу, одеть шарфы 1.Том и Джон / одеть галстук? Том и Джон одели галстуки. Они одевают шарфы. 2. Сэлли и Хелен / слушать музыку? 3. не понял 4. Анна / плавать? 5. девочки / смотреть на подарок?