Помогите со всеми заданиями на этом листе. Даю 70 баллов. Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 task rubbish bin pavement traffic lights road sign hill street lamps cottage gate, hedge pedestrian crossing postbox village 2task. A. 3 task. рисунок 5 task. basketball swimming pool weekend homework sweat shirt shopping centre head teacher pop music computer game table tennis 4 task. rubbish bin roadworks footpath traffic lights road sign street lamps pedestrian crossing postbox 7 task shopping centre swimming pool head teacher weekend homework sweat shirt table tennis basketball pop music computer game