Помогите! сочинение по английскому на тему мой город (я в 4 классе)предложите варианты текста

Помогите! сочинение по английскому на тему мой город (я в 4 классе) предложите варианты текста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My city is very biatifull.There are many builds and houses in my city.There are many schools in my city.I love wolk in the streets of my city.I have many good friends in my city.My city very rich for me.I love my city