ПОМОГИТЕ СОСТАВИТЬ 5 ПРЕДЛОЖЕНИЙ ПО СХЕМЕ: ПОДЛ.-WILL.-ИНВИН БЕЗ TO.-ОСТ ЧЛЕНЫ ПРЕДЛОЖЕНИЯ.

Гость
1) I think she will pass all her exams. 2) I will lend you my umbrella. 3) I will not come home late. 4) She isn`t answering her mobile. I will text her. 5) I don`t think i will play tennis today (Гарантия правильного ответа 100%. Взят из "Oxford")