Помогите составить 5 предложений в прошедшем времени по английскому.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I went to school month ago. I ate fish yesterday. I couldn't speak English, when I was three years old. She went to the theater one week ago. Sonya cooked breakfast yesterday.
Гость
Yesterday I was at the zoo, I saw there are a lot of different animals. одно предложенее остольные вченении 30 минут