Помогите составить 5 вопросов 5-ти предложений очень надо. 1.Pupils often visit museums. 2.I am reading now. 3.I read every day. 4.Our parents give is tood. 5.Dogs have got long tails. Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Who often visit museums? 2. What I am doing now? 3. When I am reading? 4. Whose give is tood (?) ? 5. Who have got long tails?