Помогите составить по английски распорядок дня со временем, например: я встаю в пять двадцать . И написать как читать .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I get up at seven o'clock in the morning every day I eat at seven fifteen  I brush my teeth at seven thirty in the morning I go to school at seven forty-eight a.m. I come back from school at three o'clock After school I sleep for half an hour About four thirty I already have lunch At five o'clock I do homework At eight o'clock in the evening I'm having dinner At ten o'clock I go to bed