Помогите составить по одному предложению на неправельные глаголы read,ride,rise,run,say,see,seel,send,set,shake В ТРЕТЬЕЙ ФОРМЕ с добавлением чего-то там,не знаю чего :D

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have read this book twice He has never ridden a horse The sun has risen He has run away I haven't said a word I haven't seen this film The letter has been sent The sun has set we have shaken hands