Помогите составить по одному предложению с каждой фразой:Middle schoolHigh schoolPrivate schoolPublic schoolElective subjectSemesterReport cardA, B, C

Помогите составить по одному предложению с каждой фразой: Middle school High school Private school Public school Elective subject Semester Report card A, B, C
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I study at Middle school i want to go at high school I think private school teachers can do better  I really like public school but I may haft to be home school  I am  take spanish as an elective subject This semester at my school there is 16 weeks I was caught forging a report card про последние не знаю,что составить