Помогите составить предложения из слов. 1. fat / has / cow / a / The / body / got. 2. sheep / Have / your / you / on

Помогите составить предложения из слов. 1. fat / has / cow / a / The / body / got. 2. sheep / Have / your / you / on/ farm / got / any? 3. and / fly / Can / sing / birds? 4. danse / It / too / can. 5. old / 35 / He / years / is.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. The cow has got a fat body. 2. Have you got any sheep on your farm? 3. Can birds sing and fly? 4. It can dance,too. 5. He is 35 years old.