Помогите составить предложения i/short/my/dad, my grandma/old/my mum,/my dad s car / fast/me bike, / the park/big/my garden ,/ my house /small / my school

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am shorter than my dad. My grandma is older than my mom. My dad's car faster than my bike. The park bigger than my garden. My house is smaller than my school.