Помогите составить предложения на английском со словаmи would like, to start,glad happy,to agree

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I would like to write the exams perfectly 2) you need to start reading a lot of books Там, наверно, glad , happy Если да, то 3) I'm glad my friends 4) she is happy because she gave flowers 5) he always agrees with the teacher
Гость
I would like a cup of coffee. Я хотела бы чашечку кофе. 10 minutes to start the concert 10 минут до начала концерта I'm glad happy Я рада, что счастлива I don't to agree with them.Я с ними не согласен.