Помогите составить текст по английскому языку на тему профессия Ремонт компьютеров 7 предложений Заранее благодарен

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Profession repair of computers it is a necessary enough profession.Due to it profession we are not necessary to throw out a computer at once, And it is possible simply    to "cure "him, but in order that to cure a computer the knowledge will be enough not always .THEREFORE AND THERE IS THIS PROFESSION REPAIR OF COMPUTERS  Я ответила 5 предложениями возможно хватит))