Помогите составить 5 типов вопросов по английскому языку. Following completion of medical school, junior doctors then enter a vocational training phase.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Following completion of medical school, junior doctors then enter a vocational training phase, don’t they? Do junior doctors then enter a vocational training phase? Do junior doctors or nurses then enter a vocational training phase? Who enters a vocational training phase? When do junior doctors enter a vocational training phase?