ПОМОГИТЕ , СРОЧНО !!ДАЮ 100 БАЛОВ !!! НУЖНО ЗАПОЛНИТЬ ПРОБЕЛЫ С ПРАВИЛЬНЫМИ ФОРМАМИ ГЛАГОЛОВ СЛОВА: WATCH , DO , GO , READ , TAKE , LISTEN НАПРИМЕР : SOMETIMES DANIEI (0)LISTENS (LISTEN) HE DOESNT LIKE (1) _ _ _ HIS HOMEWORK. ...

ПОМОГИТЕ , СРОЧНО !!ДАЮ 100 БАЛОВ !!! НУЖНО ЗАПОЛНИТЬ ПРОБЕЛЫ С ПРАВИЛЬНЫМИ ФОРМАМИ ГЛАГОЛОВ СЛОВА: WATCH , DO , GO , READ , TAKE , LISTEN НАПРИМЕР : SOMETIMES DANIEI (0)LISTENS (LISTEN) HE DOESNT LIKE (1) _ _ _ HIS HOMEWORK. IN THE EVENINGS HE (2) _ _ _ BOOKS ABOUT ANIMALS. HE OFTEN (3) _ _ _ PHOTOS OF HIS PONY PRINCE. HE ENJOY (4) _ _ _ JURASSIC PARK FILMS. ON HOLIDAY HE (5) _ _ _ ON TRIPS AROUND BRITAIN
Гость
1. He doesn't like to do his homework. 2. In the evenings he reads books about animals. 3. He often takes photos of his pony prince. 4. He enjoys watching jurassic park films. 5. On holiday he went on trips around Britain.