Помогите срочно! Даю срок 2 минуты соченение по английскому про квартиру у меня 2-х комнатная и ещё прихожая,ванна,кухня!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My room I have a two-bedroom apartment. In the hall I have a TV, a sofa, a table, beautiful carpet and large windows. My room is the most beautiful. In my room there is a large table, pink curtains, fluffy carpet and the largest bad.