Помогите срочно как произносятся эти фразы In is surprising that In is not surprising that In is interesti

Помогите срочно как произносятся эти фразы In is surprising that In is not surprising that In is interesting that The statistics show that popular, because (not) popular, because On the whole I can say that
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ин ис суприсин зет ин ис нот супрестин зет ин ис интрестин зет зе стайтистикс шоу зет популяр бикос нот популяр бикос он зе войл ай ван чай зет