Помогите срочно. Нужно написать на английском 10 предложений в настоящем продолженном времени

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am speaking. You are joking. We are reading. I am sitting in front of you She is telling me a story. The child is playing. The door is belling. The dog is running. I am thinking about you. You are preparing your homework. We are travelling all of the world.
Гость
I am writting a letter. I am walking in the park. I am playing the piano. I am reading an interesting book. I am working on my project.