Помогите! Срочно! Ответь на вопросы ( Mikhail Lomonosov, James Cook, Rembrandt, George Washington.) 1. Who was a famous poet? 2. Who was an explorer? 3. Who was a scientist? 4. Who was the first president of USA? 5. Who was a p...

Помогите! Срочно! Ответь на вопросы ( Mikhail Lomonosov, James Cook, Rembrandt, George Washington.) 1. Who was a famous poet? 2. Who was an explorer? 3. Who was a scientist? 4. Who was the first president of USA? 5. Who was a painter? Отвечать по английски! Спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Mikhail Lomonosov was.2. James Cook was.3.  Mikhail Lomonosov was.4. George Washington was.5. Rembrandt was.